Bugun...KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA, BOZCAADA, KAZDAĞLARI, AYVALIK TURU
Tarih: 13-08-2017 19:19:33 + -


3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

facebook-paylas
Tarih: 13-08-2017 19:19

KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA, BOZCAADA, KAZDAĞLARI, AYVALIK TURU


İki Kişilik Odada Kişi Başı    1280,00 TL -
Tek Kişilik Oda   1560,00 TL -
Odada 3. Kişi   1250,00 TL -
Çocuk (7-12)   1000,00 TL -
Bebek (0-6)   230,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.

 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ

TUR PROGRAMI


Gökçeada (Yavaş Kent), Zeytinli Köyü, Dereköy, Tepeköy, Eski Bademli Köyü, Çanakkale, Bozcaada, Bozcaada Kalesi, Ayvalık, Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Kazdağları, Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu, Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi


1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL


Akşam saat 21.00 de BAHÇELİEVLER BEL-PA önünde buluşma ve hareket.


2.GÜN:ÇANAKKALE, GÖKÇEADA


İstanbul / Tekirdağ / Gelibolu üzerinden Çanakkale Savaşları'na sahne olan Kabatepe Limanı'na varış. Saat 10.00 da feribot ile Lozan Antlaşması neticesinde, 22 Eylül 1923'te Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılan, günümüzün Cittaslow ( yavaş şehir ) kenti olan Gökçeada'ya geçiş. Öğle yemeğinden sonra Rum vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı, eski dokusunu koruyan ve kentsel sit alanı ilan edilen ; Dereköy (bir zamanlar 1950 hane ile Türkiye'nin en büyük köyü idi), Tepeköy, Zeytinli ve Eski Bademli köylerinin gezilmesi. Zeytinli de meşhur dibek kahvesi içmeden ayrılmıyoruz elbette. Köyler, şehir merkezine 3-20 km uzaklıktadır. Daha sonra saat 17.30 daki feribotla Kabatepe'ye dönüş. Çanakkale'ye geçiş. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde.


3.GÜN:BOZCAADA, KÜÇÜKKUYU


Kahvaltı sonrası Yükyeri İskelesi'ne oradan da Saat 10.00 da arabalı vapur ile Bozcaada'ya geçiş. Feribotla adaya yaklaşırken ilk dikkatinizi çekecek adanın heybetli kalesi olacak. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın. Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini yansıtıyor aslında. Bozcaada Kalesi'ne çıkıp hem görüntü seyrediyor, hem de tarihi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra Bozcaada sokaklarını yürüyerek gezmeye başlıyoruz. 
Zamanında Bozcaada'nın ortasından geçen bir dere, Rum ve Türk Mahallesi diye ikiye ayrılmasında rol oynamış. Artık böyle bir ayırım yok ama mimari farklarından hangi mahallede olduğunuzu anlamanız mümkün.
Rum Mahallesi bakımlı evleri ve sokakları ile daha dikkat çekici duruyor. Sokakların birbirini dik kesmesi düzenli bir hava veriyor. Mahallenin tam ortasında bir kilise ve saat kulesi yer alıyor. Bir zamanların kahveleri, meyhane ve tavernaları şimdi turistik restoran, kafe ve dükkan olarak hizmet veriyor. Eski Rum evlerinin bir kısmı yazlık ev, bir kısmı da pansiyon ve otel olarak kullanılıyor.
Türk Mahallesi, kıvrımlı sokakları ve ahşap evleri ile belli ediyor kendini. Burada daha az turistik mekan bulunuyor. 
Bozcaada'da limanda balıkçı restoranlarında veya ilçe merkezindeki diğer yerlerde alacağımız öğle yemeğinden sonra adaya has şarap ve gelincik şurubundan satın alabilirsiniz. Daha sonra arabalı vapur ile Yükyeri İskelesi'ne geçiş. Küçükkuyu'ya hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN: AYVALIK, KAZDAĞLARI


Kahvaltı sonrası Ayvalık- Şeytan Sofrası'na gidiyoruz. Tepeden görüntü gerçekten muhteşem.Cunda hariç diğer adalarda yerleşim yok. Buradan ayrılıp yerleşimin olduğu Cunda Adası'nıa gidiyoruz. Adı Ayvalık’la bütünleşmiş bu adayı Rumlar Nesos diye adlandırmışlar. Adanın tarihine ışık tutan önemli yapıtlardan kilise ve manastırlar ile Rum evleri ilginizi çekecektir. Cunda’yı gezerken Taş Kahve’de çay içmeyi ihmal etmiyoruz. Cunda Adası'nda öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Ayvalık sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Ayvalık demek eski ve dar sokaklar, eski taş evler demek. Camiye çevrilmiş kiliseler ilginiz çekecektir. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin.Daha sonra geri dönüyoruz. 
Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi'ne gidiyoruz. Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Galeri’de Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim eşyaları, aletleri, halıları ve her tür sanat yapıtları yıl boyunca sergilenmektedir. 
Daha sonra Sütüven Şelalesi, filmlere konu olmuş Hasanboğuldu'nun gezilmesi ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN: EDREMİT, BURSA, ANKARA


Kahvaltı sonrası Edremit/Balıkesir/Bursa/Eskişehir üzerinden dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.00 de Ankara'ya varış. 
NOT: Arabalı vapur ve feribot hareket saatlerinde değişiklikler olabilir. 
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Eldeberan Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETLERİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız
Ulaşım
OTOBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, feribotla Bozcaada ve Gökçeada'ya gidiş ve dönüşler, Gökçeda'da yerel araçlarla köylerin gezilmesi, otelde konaklama(3), kahvaltı(4), akşam yemeği(3), Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi girişleri, SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ: 
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Müzekart'ı olanlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. 
-Müzekart sahibi olun 30 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.

 
Bu haber 699 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kurban Bayramı Turları Haberleri

TAKİP EDİLEN TURLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN TURLAR
  • TURLAR
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • Bolu il turizm tanıtım
    Bolu il turizm tanıtım
  1. Bolu il turizm tanıtım
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI